Vídeň po Velikonocích 13. - 15. 4. 2018

Vychutnejte si jarní rakouskou metropoli!

Ještě více Vídně, Vídně není nikdy dost!

Termín:

13. 04. 2018 - 15. 04. 2018

Prožijte s CK NEON klidné, ale zábavné a rozmanité dny ve Vídni! Bez nočního cestování, s pěkným atraktivním ubytováním v nedávno renovovaném hotelu Bellevue**** naproti Franz-Josef Bahnhof (10 minut tramvají „D“ do centra), s možností příjemného posezení u bufetové snídaně. Příjemná hotelová restaurace zve k večernímu odpočinku u výborné večeře.

Bellevue_2  Bellevue_jídelna  snídaně5

 snídaně2    snídaně4  snídaně_1   

Ve Vídni si vždy připadáme tak trochu jako v jiném světě. Skvostná architektura, svěží vítr od Alp a všichni ti styloví a upravení Vídeňané.

Jedním z důvodů, proč byla Vídeň vyhodnocena již po sedmé za sebou jako nejlepší město pro život na světě, jsou právě Vídeňské parky. Je tu tolik zelené plochy jako v žádném jiném hlavním městě. A kdy jindy si užít procházku parkem, než právě na jaře, když se veškerá příroda začíná probouzet? Výběr je tu opravdu obrovský – od Prateru (lemuje zábavní park, ideální pro téměř všechny druhy sportů a venčení psů) přes Stadtpark (se sochou Johanna Strause) až třeba po Belvederegarten (s palácem Belvedere). Navštívít můžete  Prater. Nikdo neříká, že se zvýšenou rtutí na teploměru hned musíte vyzkoušet tu nejbrutálnější horskou dráhu v tomto historickém zábavním parku. Ale je moc příjemné se tímto parkem třeba jen procházet, koupit si cukrovou vatu a zaposlouchat se do valčíkových melodií, ozývajících se z místního řetízkáče.

Podobně jako se Berlín pyšní Muzejním ostrovem, se ve Vídni nachází Museumquartier (místo, kde leží hned několik muzeí vedle sebe). Stačí vystoupit na stejnojmenné zastávce metra, vejít do dvora domu, který určitě nepřehlédnete, a jste tam. Najdete zde Leopold Museum (specializuje se převážně na rakouské moderní umění), MUMOK (muzeum moderního a současného umění), Zoom Kindermuseum a další. Celý tento areál je opravdu skvěle vyřešen a doplněn o designové lavičky a několik kaváren s venkovním posezením.

Jen přes silnici můžete zavítat do Naturhistorisches Museum s úžasnými sbírlami v Kunstkammer. Za návštěvu však určitě stojí také nepříliš vzdálená Albertina (s nejznámějšími díly z celého světa) a již zmiňovaný palác Belvedere. Liechtensteinmuzeum je jen pár krojů od hotelu.

A v neposlední řadě nesmíte zapomenout ani na návštěvu vídeňských dominant: Schönbrunn – bývalá letní rezidence císařovny Sisi s nádhernými zahradami, bludištěm a ZOO – Stefansplatz - hlavní náměstí s dómem sv. Štěpána – Karlskirche – dóm s krásným náměstím a jezírkem. – Hofburg – vídeňský palác, sídlo rakouského prezidenta.

Návštěva opery může ještě umocnit vaše zážitky.

Hofburg img.jaro_3  img.jaro_4        Schoenbrunn_3

Cena:

Cena zájezdu s dopravou

Dospělí:

5 980 Kč vč. DPH  mikrobusem  (pro 16 osob)

5 730 Kč vč. DPH Mercedes Benz Sprinter  (pro 20 osob)

Děti (na pokoji se dvěma dospělými):

0 - 5,99 let:   2 350 Kč

6 - 11,99 let: 4 680 Kč

Cena zájezdu s vlastní dopravou (pouze po předchozí dohodě):

Dospělí: 5 280 Kč vč. DPH

Děti:

0 - 5,99 let:   1 650 Kč

6 - 11,99 let: 3 980 Kč

Cena zahrnuje:

 • 2x ubytování s bufetovou snídaní ve stylovém **** hotelu BELLEVUE nedaleko metra a tramvaje do centra Vídně. V hotelu jsou jedno, dvou a třílůžkové pokoje s příslušenstvím, telefonem a televizí, výtah, wellness. fitness
 • dopravu busem (typ podle počtu účastníků),
 • průvodce zájezdu,
 • koncesovanou vídeňskou průvodkyni,
 • povinné pojištění podle zákona 159/1999 Sb. pro případ úpadku C,
 • komplexní pojištění typ TURISTA.

Příplatky:

 • Jednolůžkový pokoj 1 520 Kč vč. DPH

  Hotel_Bellevue     recepce  Bar_hotel_Bellevue   Kpupelna  pokoj_standard Bellevue_lobby    

Poznámka:

 • Objednané vstupenky budou zahrnuty do ceny zájezdu a tedy i pojištěny pro případ storna ze závažných důvodů dle podmínek ČP.
 • Podpisem cestovní smlouvy vyjadřujete souhlas s Všeobecnými podmínkami a reklamačním řádem CK Neon.
 • Smlouva o zájezdu nabývá platnosti po zaplacení celé částky nebo dohodnuté zálohy.

Platba:

Vzhledem ke kratší době rezervace pokojů v hotelu je minimální záloha 3 000 Kč splatná do 3 dnů po podání cestovní smlouvy nebo lze hradit i celou cenu zájezdu podle dohody. Vstupenky je nutné uhradit současně.

Doplatek: do 5.3.2018

V případě cestovní smlouvy podané po 5.3. 2018  úhrada celé částky, pokud není individuálně dohodnuto jinak.

Potřebujete-li dohodnout jiné podmínky placením kontaktujte nás, prosím, telefonicky.

Platba zájezdu na účet v Komerční bance:
Číslo účtu u KB: 4593870287/0100
Konstantní symbol: 308   
Variabilní symbol pro platbu za zájezd: 32018+zákaznické číslo (viz cestovní smlouva).

Platby v hotovosti jsou možné dle individuální  dohody.

Smlouvu o zájezdu skenujte a zašlete e-mailem, řádně vyplněnou a podepsanou obratem zpět! Potvrzenou Vám ji odešlu zpět. Kopie bude uložena v CK. Vaši účast, prosím, ihned potvrďte telefonicky nebo e-mailem, pokud jste tak již neučinili.

Doprava:

Autobusem

řidič Petr Menčl +420 602 324 003, bus pro 56 osob RZ 9U1 3113, 

Změna vozu: Setra S 517 HD

Dopravce:

Tomáš Višňák TV-DOPRAVA                                             

Stradov 100, 403 39 Chlumec

IČO: 15172112

Vlastní doprava  po dohodě možná (viz cena).

 

img.jaro_5     

 

Odjezd:

Pátek  13.4.2018

 • Přistavení autobusu u NTM v 6,40 hod.
  Odjezd v 6,50 hod. - od Národního technického muzea, Praha 7 - Letná, Kostelní ul., zde bude evidenci účastníků provádět pí. Jitka Válková tel. 606424364
 • 7,10 hod. - od polikliniky stanice metra Budějovická (je zde též parkoviště osobních aut). Autobus přijede vjezdem na  parkoviště os. aut, který je z ulice "Na krčské stráni" - kolmá na ulici A. Staška. Zde bude evidenci účastníků provádět Bohuslava Škvárová tel. 603713185
 • 7,45 Dobříš Benzina
 • Sraz na stanovištích nejpozději 10 min. předem!!!
 • Cestou pouze zdravotní zastávka s možností občerstvení před hranicemi. Nepočítejte, prosím, se zastávkou na klasický oběd.Vezměte si raději menší občestvení na cestu, s občerstvením na hranicích je často problém.
 • trasa Praha, Dobříš, Sedlčany, Votice, Halámky, Vídeň.
 • Pokud pokoje v hotelu nebudou před 15. hod. volné, je vedle recepce k dispozici úschovna zavazadel.
 • Možnost oběda v hotelu po příjezdu, nutno nahlásit předem (hovězí polévka s frirátovými nudlemi a smažený vepřový řízek 14,50 EUR)

Příjezd:

Neděle 15.4.2018

Příjezd do Prahy cca ve 23 hod. Zastávka na večeři v Čechách dle aktuálních možností.

Program:

Pátek  13. 4. 2018

Po příjezdu do hotelu Bellevue****  ve Vídni (předpokládáme příjezd kolem 13. hod.):

Možnost dvouchodového oběda v hotelu za 14,50 EUR  (hovězí polévka s frirátovými nudlemi a smažený vepřový řízek 14,50 EUR) dětská porce za polovinu.

Pokud budou pokoje volné je možné se ihned ubytovat, jinak uložení zavazadel na recepci či v jiné místnosti k tomu určené. Čísla pokojů obdržíte při příjezdu. Pokoje jsou běžně volné od 15ti hod. Zakoupení jízdenek na MHD s průvodkyní. Stačí dvoudenní jízdenka, pokud se zúčastníte společného programu.

 • Po obědě menší okružní jízda busem nebo tramvají dle času
 • potompro zájemce Therme Wien - termální lázně ve Vídni-Laa na 3 hodiny, vstupné  včetně skříňky dospělí 19 EUR, děti 13 EUR
 • Večer Staatsoper: Opera Turandot dle objednávky.

Sobota 14.4.2018:

 • po snídani 11 - 12,15 hod. okružní plavba lodí po Dunaji "Citi Cruiser" s možností občerstvení "DDSG Blue Danube Schiffahrt GmbH"  cena  bude upřesněna (pro dospělé je  EUR. Děti 0 - 9 let zdarma, 10 - 15 let sleva 50%). Objednávka s přihláškou (uveďte do poznámky ve Smlouvě ev. sdělte mailem či telefonicky). Odjezd v 11 hod. ze Schwedenplatz.
 • odpoledne volitelný program, návštěva památek, výstavy atd. s doprovodem možno dle dohody s účastníky
 • večeře v hotelu dvouchodové menu bez nápoje 14,50 EUR (polévka a hlavní jídlo), objednávka s přihláškou (uveďte do poznámky ve Smlouvě ev. objednejte ,mailem či telefonicky). Lehké menu: krémová zeleninová polévka, přírodní vepřový řízek s nudlemi.

Neděle 15.4.2018:

Po snídani uložení zavazadel na recepci.

Komentovaná vycházka Vídeňskými zahradami s jejich památkami s koncesovanou průvodkyní pí. Rosou Kaletovou. Stadtpark, Volkgarten ev. Belveder. Přesunovat se budeme MHD. V případě pěkného počasí návrat do hotelu kolem 14. hod., možnost oběda dle jídelního lístku, naložení zavazadel a výjezd s průvodkyní do oblasti Kahlenberg a Leopoldsberg s nádherným výhledem na Vídeň. V případě nepříznivého počasí bude na odpoledne stanoven  náhradní program a oběd by se konal v centru.

 • Přehled výstav bude doplněn dle aktuální nabídky.
 • Výhodné nákupy doporučujeme v Donaucentrum Kagran metro U1

Změna programu vyhrazena!

img.jaro1   Schloss_Schönbrunn  Vídeň_zahrady  Vídeňka_Stadrpark  Volksgarten_1jpg  Obří_kolo_Prátr  Schoenbrunn_glorieta  Schoenbrubnn 

Další informace:

Možnost objednání vstupenek:

Státní opera Vídeň pátek 13. 4. 32018:

Giacomo Pucciny: Turandot

Ceny vstupenek předběžně: Bude upřesněno 12.2.2018!!!

Cena na vstupence EUR Cena agentury vč. DPH Kategorie
226 € 8 240 Kč 2
98 € 3 570 Kč 5
72 € 2 630 Kč 6
44 € 1 600 Kč 7

Turandot  Opera Opera_2

2 denní jízdenka MHD  na 48 hodin: 14,10 EUR

Podmínky konání:

Zájezd může být dle zákona zrušen 21 dní před odjezdem.

Zájezd se koná při minimálním počtu účastníků 10.

Aktuální stav ke dni 3.4. 2018:

Celkový počet přihlášených: 19+průvodce

Počet účastníků jedoucích autobusem:16+průvodce
Počet účastníků jedoucích vlakem: 3

Pojištění:

 • Komplexní pojištění Turista - „Evropa st.15“ kód E1122224 (úrazové pojištění, pojištění léčebných výloh, pojištění odpovědnosti za škody, pojištění storna 80%) s asistenční službou ČP Asistence s.r.o. Pojištění činí 141 Kč z ceny zájezdu a je pro všechny věkové kategorie stejné. Každý účastník obdrží v autobuse pojištění ve formě vlastního cestovního listu.
 • Všeobecné podmínky České Pojišťovny
 • Povinné pojištění podle zákona 159/1999 Sb. pro případ úpadku CK.


Objednat zájezd