Vorarlbersko (Vorarlberg)

Kam v zimě?

Arlberg

St.AntonAplská lyžařská oblast Arlberg je místem pro vysoce kvalitní lyžování, které zahrnuje střediska Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph a St. Anton. St.Anton (1304 m n.m.) má v historii lyžování nezastupitelné místo – již před první světovou válkou zde byli zaměstnáni první instruktoři lyžování, v roce 2001 bylo toto místo dějištěm Světového poháru v alpském lyžování  a stále si drží pověst a úrověň prominentního lyžařského místa. Je zde 260 km upravených sjezdovek všech kategorií, celkem 84 lanovek a vleků.

Kam v létě?

Možnost využití slevových karet ve Vorarlbersku.

Co dále navštívit?

Bregenz
Hlavní město Vorarlberska umístěné na východním břehu Bodamského jezera, na okraji údolí Rýna a v podhůří rakouských a švýcarských Alp. Za prohlídku stojí Oberstadt (horní město) se zachovalými historickými budovami (Rathaus, Martinsturm, ...) i Innerstandt (vnitřní město), které vyniká divadlem a regionálním muzeem. Bregenz je také místem konání oblíbených bregenzských letních slavností.

Bregenzský les
Tato část Voralrsberska si uchovala někdejší ráz, liší se od ostatních částí Rakouska. Obyvatelé stále ctí tradice, kroje, dialekt. architekturu, ... Nachází se v severní části spolkové země a táhne se v podél údolí Bregnezer Ache. Jsou zde dvě městská centra (Dornbirn, Feldkirch) se zachovalým historickým jádrem.

Potřebujete více informací či doporučení?

Kontakty

Ubytování v Rakousku

Doporučujeme
Mapy

Nahoru