Vídeňské termální lázně

Therme Oberlaa-Wien (Vídeňské termální lázně Oberlaa)

Vířivka Jeskyně Divoký proud

Vídeň má jako jedno z mála hlavních měst v Evropě termální lázně. Termální lázně Oberlaa se nacházejí na jižním okraji města, jsou dosažitelné jednak autem, ale také veřejnou dopravou (konečná stanice U1 Reumannplatz, pak tramvají č.67).

Therme Oberlaa využívají termální pramen nalezený na úpatí Laaberg v roce 1934. Teprve v roce 1969 byla vybudována čerpací stanice a začala výstavba lázní. Termální pramen vyvěrá ve vydatnosti 30l/s s teplotou 54°C, obsahuje rozpuštěné minerály (vápník, sodík) a jeho dominantním obsahem je síra (síran, sirník). Součástí termálních lázní Oberlaa jsou také léčebná zařízení.

Termální lázně mají dva rozsáhlé vnitřní bazény se třemi vířivkami s teplotou 32°C a 36°C a 50 masážních trysek. Každý vnitřní bazén je spojen proplouvacím kanálem s vnějším plaveckým bazénem. Ve vnějších bazénech je zařízení pro poslech hudby. Dále je zde zařízení pro masáže podle Kneippa (studená a horká pohybová masáž). Součástí lázní je také solárium, dětský bazén s toboganem a vodním parkem. V termálních lázních jsou také různé typy saun.
V okolí termálních lázní Oberlaa je rozsáhlý park. V současné době probíhá rozsáhlá dostavba lázní Oberlaa (bez přerušení provozu).

Termální lázně RoemerTherme v Baden u Vídně

Baden bei Wien

Baden je městečko ve stylu Biedermeier s celoročními termálními lázněmi a největším Casinem v Evropě.  Léčivé sirné termální prameny, známé od pradávna, s přírodní termální vodou o teplotě 36ºC tvoří základ vodních radovánek a badenských lázeňských procedur. Letní  termální lázně Strandbad v secesním stylu jsou největšími venkovními lázněmi Rakouska s písečnou pláží a mnoha atrakcemi. „Hamam“ jsou  lázně  v tradičním tureckém stylu. Velká nabídka wellnes a beauty. S Vídní je Baden spojen  rychlotramvají - 25 km.

Kontakty

Tel.: (+420) 603 71 31 85
Email: info@ckneon.cz

Nahoru