Tyrolsko (Tirol)

Kam v zimě?

Brixental - Wilder Kaiser (Ski welt)

Tato alpská lyžařská oblast tvoří 9 středisek pod hlavním vrcholkem Hohe Salve, které představují největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Tuto oblast lze projet bez nutnosti použití skibusu. Je zde celkem 11 kabinových lanovek, 35 sedačkových lanovek, 48 vleků 250 km sjezdovek, z toho 160 km s umělým zasněžováním (8 černé 22 km, 57 červené 120 km, 63 modré 108 km, 170 km běžkařských tras, 5 snowboardových tras). Areál prošel v minulých letech výraznou modernizací. Kromě lyžování je tady možnost relaxace v lázních Wasserwelt ve Wörglu.

Hohe Salve Soel Winterhotel v Soel

Zillertal - Hintertux

HochzillertalLyžařská oblast Zillertal - Hintertux tvoří 50 km dlouhé údolí, které zahrnuje střediska: Tuxertal, Mayerhofen, Finkenberg, Hippach, Zell am Ziller, Zillertal střed. a přední Zillertal.

V údolí jsou  propojené areály Hochzillertal-Hochfügen a Zillertal Arena (Zell am Ziller- Gerlos). V závěru údolí je obří areál Ski Zillertal 3000 (propojené oblasti Penken, Rastkogel a Eggalm) zakončený ledovcem Hintertux s možností lyžování do 3250 m a jistotou sněhu po celý rok. V Zillertalu je 23 kabinových lanovek, 67 sedačkových lanovek, 81 vleků a 22 černých sjezdovek - 69 km, 108 červených - 321 km a 70 modrých - 137 km a dále 130 běžkařských tras a 7 snowboardových areálů. Celá oblast je propojená velmi výkonnou sítí skibusů doplněná údolní úzkorozchodnou železnicí.

Pitztal

Lyžařská oblast v údolí Pitztal je známá ledovcovou lyžařskou zónou pod nejvyšší horou TyrolskaWildspitze (3774 m n.m.). Lyžování v ledovcovém terénu ve výšce 1750 - 3440 m dává možnost lyžování po celý rok. V údolí jsou další lyžařské areály Riffelsee a Hochzeiger. V údolí je 7 černých sjezdovek - 18 km, 19 červených - 38 km a 23 modrých - 36 km, dále 105 km běžkařských tras a 3 snowboardové areály.

Wildschönau

WildshönauSlunečné a zasněžené horské údolí Widlschönau v kizbuhlských alpách se čtyřmi vesnicemi -  Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach je přímo stvořené pro rekreační lyžování v nádherných horách. Oblast je vždy dobře dostupná, nachází se nedaleko Kufsteinu a vedle tradičních zimních sportu nabízí všem požitkářům i mnohem víc: velký výběr sjezdovek - svah pro začátečníky, široké sjezdovky pro pohodlnou jízdu a náročnější trasy pro profíky, kteří se chtějí otestovat na FIS-drahách (26 horských drah, 70 km sjezdovek).

Snowboadistům se nabízí známý Snowboardpark se širokými sjezdovkami. Závodní plocha Race n’ Boarder Arena je zde pro všechny lyžare a snowboardisty, kteří milují rychlou jízdu. Svoji jízdu můžete porovnat se soupeřem při závodech, který zorganizuje profesionální tým: race-n-boarder.

Milovníci běžkového lyžování mohou využít 2 bežkařské tratě o celkové délce 50 km a tímto způsobem poznat krásy údolí. Nabídka Wildschönau obsahuje i 50 km dlouhých zimních tras, mezi než patří putování zasnaženou zimní krajinou, nordic walking, putování s pochodněmi či túry s průvodcem.

Stubaital

Lyžařská oblast Stubaital se nachází přibližně 20 min cesty autem od Innsbrucku. V ledovcovém areálu je možnost celoročního lyžování. Oblast zahrnuje 3 lyžařská centra - ledovec Stubai, Fulpmes/Schick 2000 a Steinach. Spojení mezi těmito oblastmi zajišťuje skibus.

V celé oblasti naleznete téměř 110 km upravovaných lyžařských tratí všech druhů obtížnosti, 40 lanovek a vleků a 130 km běžeckých tratí. Stubai je největší ledovcový areál v Rakousku, tvoří ho 5 samostatných ledovců a také má nejlepší obsazení sedačkovými lanovkami v celém Rakousku.

Kitzbühelské Alpy

Kitzbühelské AlpyKitzbühelské Alpy tvoří skvostné císařské pohoří Wilde Kaiser Gebirge, světoznámý vrchol hory jako je Hahnenkamm, Kitzbühelský roh a sousední Vysoké Taury s nejvýše položeným místem Rakouska – horou Großglocknerem (3.798 m). Kitzbühelské Alpy obsahují čtyři oblasti pro skvělou horskou dovolenou – Kitzbühel se svými prázdninovými vesničkami, Brixental, lokality v okolí Wörglu nebo Hopfgartenu v prázdninové oblasti Hohe Salve v tyrolském podhůří a prázdninové lokality v St. Johann im Ti.

Možnost permanentek v oblasti:

  1. Schneewinkel-Skipass (Kirchdorf, St.Johann, Fieberbrunn, Steinplatte, Oberndorf etc.)
  2. Kitzbüheler Alpen All Star-Card - 359 lanovek a vleků, 1086 km sjezdovek v okruhu cca 50 km od Kirchdorfu, 10 areálů na 1 skipas - Nádherný Skigebiet Schneewinkel: Kirchdorf, St.Johann, Steinplatte, Fieberbrunn etc., SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, Skigebiet Kitzbühel, Skigebiet Zell am See-Kaprun, Hochtal Wildschönau, Skigebiet Alpbachtal.

Kam v létě?

Možnost využití slevových karet v Tyrolsku.

Co dále navštívit?

St.Johann in Tirol
Kormě to, že toto město je vyhledávaným střediskem zimních sportů, je zde několik barokních s malebnými fasádami. V kostelu Nanebevzetí panny Marie objevíte skvostné stropní malby od mistra Benedikta Faistenbergera.
Kufstein
Lázeňské a turistické středisko, kde byly odhaleny zlomky pravěkého sídliště z doby kamenné. Na skále se vypíná mohutná pevnost Feste Kufstein.
Swarovski Kristallwelten
Křišťálový svět nedaleko Innsbrucku v Wattens.

Potřebujete více informací či doporučení?

Kontakty

Ubytování v Rakousku

Doporučujeme
Mapy

Nahoru