Štýrsko (Steiermark)

Kam v zimě?

Schladming-Dachstein Region

Schladming-Dachstein Region - PlanaiRozsáhlá lyžařská oblast Schladming-Dachstein region zahrnuje terény pro lyžování na svazích pohoří Schladminger Tauern a skupiny Dachsteinu, které dosahují výšky až 2000-3000 m n.m. Tato oblast patří k jedné z nejmodernizovanějších a největších lyžařských oblastí v Rakousku. Je soustředěna v okolí města Schladmingu a orientována převážně na severních svazích Taurů, které spadají do údolí řeky Enže. Ze sjezdovek je nádherný rozhled do údolí řeky Enže, na masiv Dachsteinu, Vysoké Taury a Totes Gebirge.

Oblast tvoří 6 samostatných lyžařských komplexů (4 z nich jsou nyní propojeny) s lanovkami, sedačkami a samozřejmě se systémem  upravovaných sjezdovek. Jsou to Galsterbergalm-Pruggern (1976 m n.m.), Hauser Kaibling (2015), Planai-Hochwurzen (1890), Reiteralm (1860) a Fageralm. "4-houpačka" spojuje areály Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. 84% sjezdových tratí  (140 km) je uměle zasněžováno v případě nedostatku sněhu.

První lyžařský areál v údolí s rodinnou atmosférou Galsterbelgalm není propojen s ostatními středisky, za to není přeplněn ani v době jarních prázdnin. Také zde najdete sáňkařskou dráhu. Permanentka  platí  pro  celou oblast Dachstein-Tauern včetně Skibusů. Pro zákazníky, kteří si objednají pobyt v Pruggernu jsou skipasy se slevou. Dachstein-Tauern-Region je zařazena do systému Skiverbund Amadé, kde platí stejná permanentka.
Kromě lyžařských sjezdových terénů je v oblasti Ramsau k dispozici rozsáhlá síť upravených běžkových tratí přímo pod  jižní stěnou masivu Dachsteinu.

Schneebärenland

TauplitzLyžařská oblast Schneebärenland je složena z "velké čtyřky„ Tauplitz, Loser-Altausee, Riesneralm a Planneralm. Nabízí prosluněné svahy a dostatek sněhu po celou sezonu a menší 5. oblast stranou od masové turistiky Kaiserau u Admontu.

Lyžařské středisko Neue Tauplitz má výborné sněhové podmínky až do dubna a bylo zcela renovováno včetně lanovek (více ve fotogalerii). V nedalekém Bad Mitterndofru jsou nové termální lázně Grimmingtherme.  Je zde 42 km sjezdovek, 850 – 1965 m n.m., 1x kabinová lanovka pro 8 osob, 1x 6ti sedačková lanovka, 3x 4 sedačková lanovka, 11 vleků a 2 lanové spojovací výtahy, 3 výškové  upravované cesty pro pěší turistiku, vysokohorské běžecké stopy, skibus, 2 lyžařské školy (z toho jedna u horní stanice lanovky na Tauplitzalm), jezdící koberec.

V lyžařském středisku Loser najdete 30 km sjezdovek, 800 – 1800 m n.m., 2x 6ti sedačková lanovka, 1x 4 sedačková lanovka, 1x 2sedačková lanovka, 3 vleky, baby a cvičné vleky, dětský areál s jezdícím kobercem, skibus.

Riesneralm-Donnerbachwald je moderní středisko vystavěné v roce 2010. Je zde 30 km sjezdovek, 980 – 1850 m n.m., 1x 6ti sedačková lanovka,  2x 4sedačková lanovka, 2 vleky, 2 jezdící koberce pro děti, 1 dopravní pás v délce 176 m – nejdelší v Rakousku, skibus.

Planneralm obsahuje 15 km sjezdovek, 160 – 2000 m n.m., 2x 4 sedačková lanovka, 3 vleky, 1 jezdící koberec  a cvičný vlek v dětském areálu, osvětlenou sáňkařskou dráhu, skibus, zimní upravované turistické cesty a výškovou běžeckou trať.

Kam v létě?

Možnost využití slevových karet ve Štýrsku.

Co dále navštívit?

Graz
Hlavní město Štýrska se zachovalým historickým jádrem, zařazeným na seznam kulturního dědictví UNESCO.
Mariazell
Hlavní poutní centrum římskokatolické víry. Kostel zasvěcený narození Panny Marie pochází z roku 1266.

Dovolená se Sommer-Clou-Card

Potřebujete více informací či doporučení?

Kontakty

Ubytování v Rakousku

Doporučujeme
Mapy

Nahoru