Salcbursko (Salzburg)

Kam v zimě?

Gasteinertal

Alpská lyžařská oblast zahrnující lyžařské areály Dorfgastein-Grossarl, Bad Gastein-Hofgastein a Sportgastein. Areály zahrnují sjezdovky 843-2660 m n.m. (9 černých sjezdovek 24 km, 41 červených 117 km, 14 modrých 60km, dále 80 km běžkařských tras a 4 areály pro snowboardy). 125 km sjezdovek má možnost umělého zasněžování. Areály jsou propojeny sítí skibusů.

V této oblasti jsou také termální lázně. V Bad Hofgasteinu jsou zcela nově zrekonstruované Alpen Therme a v Bad Gasteinu FelsenTherme. Bad Gastein je velmi zajímavé lázeňské městečko, které je protnuté přírodním vodopádem. Dále jsou zde léčivé štoly Gasteiner Heilstollen vytvořené z bývalých zlatých dolů (vlhkost, vyšší teplota, mírně radonová atmosféra).

Gastein Alpentherme Bad Gastein Bad Hofgastein

Ski Verbund Amadé

Rozsáhlá alpská lyžařská oblast ve výšce 616-2700 m n.m., která se táhne od Gasteinského údolí přes St.Johann in Pongau, Flachau, Zauchensee až po Dachstein-Tauern region. Jedna permanentka spojuje dříve 3 nezávislá střediska: Skiwelt Amadé (Flachau, Wagrain, St-Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt/Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos), Schladming-Dachstein region a Gasteiner Tal (viz výše). Je zde 270 lanovek a vleků, 860 km sjezdových tratí všech obtížností od razantní trasy světového poháru až po příjemné rodinné svahy. Přesto převažují červeně označené sjezdovky a na své si přijdou i milovníci hlubokého sněhu. Díky výhodné poloze a zasněžovacím zařízením je zde záruka sněhu až do jara.

Hochkönig (Mühlbach, Dienten, Marialm)

Snadně autem dostupná lyžařská oblast z dálnice Salcburk – Villach, 70 km jižně od Salcburku - Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig, která nabízí celkem 150 km skvěle upravených a širokých, převážně lehčích a středně těžkých sjezdovek a 36 přepravních zařízení. Jediný skipas na 860 km sjezdovek a 271 přepravních zařízení v rámci Ski Amadé.
Od léta 2010 je zde konečně i propojení Maria Almu s Dientenem 8-místnou kabinkou z Hintermoosu na Gabühel aneb celých 150 km tratí s lyžemi na nohou bez přerušení. Ve středisku je velmi dobré umělé zasněžování sjezdovek, které zajišťuje kvalitní lyžování po celou sezónu až do velikonoc. Excelentní carvingové modré a červené dálnice i několik prudkých černých kolmic do údolí. Pohodové freeridy zejména na svazích Abergu a Freeride Info Point - loni zde byl zřízený bezpečnostní informační systém pro milovníky jízdy ve volném terén. Velká plocha celé oblasti těší milovníky skisafari. Nabídka nočního lyžování a snowboardingu v Maria Almu. Nové skicentrum Hintermoos s obchody a rozsáhlým parkovištěm zdarma celá řada „vychytaných“ dětských parků ve všech lokalitách oblasti potvrzující pověst Hochkönigu jako rodinného střediska.
Dále zde najdete: četné běžkařské stopy, 2 osvětlené sáňkařské dráhy, dvě U-rampy, snowparky, curlingové dráhy, jízdy na saních tažených koňmi, zimní turistické stezky a řada dalších aktivit utvářejících obraz pohodové rodinné dovolené.

Dachstein West

Dachstein West

Kvalitní lyžařská oblast ležící 60 km jižně od Salcburgu (Salzburg) na západní straně třítisícového Dachsteinu (45 lanovek a vleků se 140 km sjezdovek všech úrovní, lyžařská houpačka se středisky Gosau, Russbach, Annaberg spolu se střediskem Dachstein-Krippenstein, který se pyšní jednou z nejdelších sjezdovek - 11km, výškové převýšení 1500m).

V obou místech i přes rozdílné výškové parametry najdete velmi kvalitní sněhové podmínky. Gosau je středisko s přímým spojením na vrcholy Hornspitz a Zwieselalm. Ta dále pokračuje přes další 2 údolí až do cca 20 km vzdáleného Annabergu, kde lze opět „naskočit na lyžařskou houpačku“ přímo ze silnice tak, jako v Russbachu, kde jste v přímém kontaktu s kabinovou lanovkou na Hornspitz. Menší lyžařské areály jako Abtenau, St.Martin nebo Lungötz.  V minulých letech zde byla nově otevřena 6-ti sedačková lanovka Hornspitzexpress a kabina pro 8 osob Panoramajet. Letos se chystá modernizace umělého zasněžování, rozšíření sjezdovek v části Zwieselalm a nový funpark pro snowboard v části Gosau - Hornspitz.

Kaprun - Zell am See

Kaprun - Zell am See patří k hlavním střediskům Europa - Sportregionu. Tato oblast nabízí až 150 km sjezdovek a 200 km běžeckých tratí. Je zde krajina plná kontrastů s vrcholky sahajících do třítisícových výšek s okouzlující přírodou nabídne sportovní vyžití všem milovníkům zimních sportů v plné míře, a to nejen zkušeným, ale i teprve začínajícím. Dovolená v těchto místech je proto ideální pro celou rodinu. Pro lepší relaxaci v letošní sezóně je pro vás připraven vstup zdarma do bazénu (součást skipasu).

Kam v létě?

Možnost využití slevových karet v Salcbursku (Salcburská karta aj.)

Co dále navštívit?

Hohenwerfen a Eisriesenwelt
Pevnost Hohewerfen se vypíná na skalním výchozu a datuje se do 11. století. Je zde museum s mnouha zajímavostmi a hrásný výled do údolí a velký Watzman. Ve stejném údolí je největší jeskynní systém na světě Eisriesenwelt.

Visutý most na Stubnerkogelu

Cestou zlatokopů v Gasteinském údolí

Letní dovolená se Salcburskou kartou v Gateinském údolí

Potřebujete více informací či doporučení?

Kontakty

Ubytování v Rakousku

Doporučujeme
Mapy

Nahoru