Pro rodiny s dětmi

Rakouská lyžařská střediska vhodná pro rodiny s dětmi

Rakouská lyžařská střediska vhodná pro rodiny s dětmi

V tomto článku naleznete detailní informace o rakouských lyžařských střediscích, která jsou vhodná pro lyžování s dětmi. Jsou to střediska s lyžařskými školami, Kids parky, příznivými cenami skipasů, lanovkami vhodnými pro děti, pěknými terény v dostatečné nadmořské výšce, výbornými restauracemi a klidem. Zároveň je zde možnost vyžití a velmi pěkného lyžování i pro doprovod. Využijte našich rozsáhlých znalostí lyžařských středisek!

celý článek

S miminkem do Rakouska na dovolenou

S miminkem do Rakouska na dovolenou

Vždycky jsme rádi cestovali a tak jsme v tom chtěli pokračovat i po narození naší dcerky.  Po pravdě – nějak jsme si nedovedli představit, jak spojíme péči o naše tehdy desetiměsíční miminko (… které málo spí, v noci jí dvakrát a je velmi živé) s naší touhou podívat se někam dál než na Karlštejn.  Přemýšleli jsme o moři, létání letadlem, Máchově jezeře a nakonec jsme si řekli, že zkusíme něco, co je blízko, je tam vše, co potřebujeme a ani zdaleka tam neznáme všechno. A tak jsme se rozhodli pro našeho jižního souseda Rakousko (samozřejmě s přihlédnutím k vynikající lékařské péči včetně chirurgie, kterou jsme toho času často navštěvovali).

celý článek

Haus des Meeres

Haus des Meeres

I po sedmnácti letech pravidelných návštěv mne Vídeň vždy překvapí. Tentokrát mne překvapila v podobě akvárií a terárií v jedné z bývalých protiletadlových věží nedaleko Mariahilferstrasse – Haus des Meeres.

celý článek

Dunajská věž – vzhůru k vídeňským výškám!

Dunajská věž – vzhůru k vídeňským výškám!

Jaké vídeňské výšky? Ve Vídni přeci žádná vyvýšená místa nejsou! Ano, žádná přírodou vytvořená místa zde opravdu nenajdete, tedy až na okolní kopce. Vídeňané toužící po ptačí perspektivě naštěstí postavili několik staveb, odkud můžete na Vídeň shlédnout z výšky.

celý článek

PodVodní říše Schrems

PodVodní říše Schrems

Navštivte přírodní park zaměřený na fascinující svět waldviertelské krajiny a rašelinišť – PodVodní říši ve Schremsu (NaturPark Schrems, Horní Rakousko).  Park je dobře časově dostupný i při pobytu v Jižních Čechách a díky vnitřní i venkovní expozici a je možné ho s celou rodinou navštívit za jakéhokoliv počasí.

celý článek

Zoologická zahrada ve Vídni - Tiergarten Schönbrunn

Zoologická zahrada ve Vídni - Tiergarten Schönbrunn

Jedete na výlet do Vídně s dětmi? Tak to nesmíte minout místní zoologickou zahradu! Zahrada se nachází v blízkosti zámku Schönbrunn a její historie sahá až do dob Marie-Terezie. Tím se řadí mezi nejstarší zahrady na světě.

Zahrada je velmi rozlehlá a má 3 vstupy. Do zahrady doporučujeme vstup vchodem Tirolergarten.

celý článek

S batoletem do Rakouska na dovolenou

S batoletem do Rakouska na dovolenou

Rok uběhl jako voda a naše dcera se dostala do staršího batolecího věku (21 měsíců). Pro velký úspěch naší loňské dovolené v Rakousku jsme stejně jako před rokem opět zamířili do malebného starobylého městečka Bad Mitterndorf ve Štýrsku. Počasí bylo výrazně lepší než vloni a tak jsme mohli využít místní slevovou kartu Ausseerland Sommer Clou Card na maximum. Spočítali jsme si, že 6-denní karta se nám vyplatí již po 3 dnech. Navíc jsme zjistili, že karta umožňuje zdarma navštívit další nové turistické cíle.

celý článek

Dětský lyžařský park v Hinterstoderu

Dětský lyžařský park v Hinterstoderu

Dětský lyžařský park v Hinterstoderu je jedním z těch, kde můžete v klidu učit svoje děti lyžovat. Celý park je oddělen od zbytku lyžařského střediska, takže nehrozí srážky s ostatními lyžaři. Je zde několik jezdících koberců a tažných lan. Jezdí různě rychle, takže si můžete vybrat podle lyžařských dovedností vašich dětí. Ve výuce jistě pomohu různé pohádkové postavičky. Když už děti budou vzdorovat, tak se mohou povozit na kolotoči:-).

celý článek

Lyžování s dětmi v Rakousku

Lyžování s dětmi v Rakousku

Já i manžel lyžujeme od útlého dětství, a tak jsme chtěli pokračovat i po narození obou našich děti. Přemýšleli jsme, jestli využijeme nabídky našich hor nebo středisek našeho souseda Rakouska, kde je možno skloubit jak lyžování, tak i další aktivity vhodné pro rodiny s dětmi i nelyžujícími. Na období, kdy jsme se s manželem střídali v lyžování a hlídání dětí docela ráda vzpomínám. Rozhodně nás neodradilo ani to, že jsme lyžovali každý sám. Vybírali jsme speciálně oblasti, kde je možné si užívat výletů a třeba i oblíbených termálních lázní.

celý článek

Termální lázně ve Štýrsku - Grimmingtherme

Termální lázně ve Štýrsku - Grimmingtherme

Nové termání lázně Grimmingtherme v městečku Bad Mitterndorf, lyžařské středisko Tauplitzalm ve Štýrsku jsou vhodné i pro celodenní pobyt s dětmi - ozvlášť pokud venku zuří shěhová bouře (viz video níže). Na požádání vám zde půjčí kočárek (golfky). Lázně jsou rozděleny do několika částí. Kromě světa saun je zde velký bazén na plavání, teplý bazen s různými vířivkami včetně požnosti průplavu do venkovního bazénu.

celý článek