Lyžování s dětmi v Rakousku


Já i manžel lyžujeme od útlého dětství, a tak jsme chtěli pokračovat i po narození obou našich děti. Přemýšleli jsme, jestli využijeme nabídky našich hor nebo středisek našeho souseda Rakouska, kde je možno skloubit jak lyžování, tak i další aktivity vhodné pro rodiny s dětmi i nelyžujícími. Na období, kdy jsme se s manželem střídali v lyžování a hlídání dětí docela ráda vzpomínám. Rozhodně nás neodradilo ani to, že jsme lyžovali každý sám. Vybírali jsme speciálně oblasti, kde je možné si užívat výletů a třeba i oblíbených termálních lázní.

Bad HofgasteinDlouho jsme vybírali, až jsme si vybrali oblast Salcbursko, lyžařské areály Bad Gastein-Hofgastein a Sportgastein. Ubytování jsme volili v malebném městečku Bad Hofgastein, v příjemném hotelu nedaleko centra, ale v klidné poloze s apartmánovým pokojem. Bad Hofgastein je velmi zajímavé lázeňské městečko, které je protnuté přírodním vodopádem a krásným parkem s rybníkem. Lázně poskytují velký komfort jak pro dospělé tak i pro děti. Dále jsou zde léčivé štoly Gasteiner Heilstollen vytvořené z bývalých zlatých dolů.
Do těchto míst jsme se vraceli několik let za sebou vzhledem k úžasné poloze a velkému výběru sjezdovek k lyžování. Ať už zůstanete v lyžařském areálu Bad Gastein-Hofgastein nebo si popojedete na Sportgastein, který vám umožní další lyžařské zážitky, vždy máte k dispozici nepřeberné množství upravených sjezdovek po celou dobu sezóny.

Kids Park Angertal Kids Park AngertalKdyž nastal čas nasadit dětem lyže, tak jsme zůstali věrni této oblasti a vydali jsme se s dětmi na velmi mírné svahy, přesně pro ně určené, do Angertalu. Zde se nachází jak Kids Park tak i mírné svahy s provazovými vleky. Po lyžování jsme rádi využili bazénu v lázních  Alpentherme Bad Hofgastain.

ZillertalPostupem let jsme vystřídali další oblasti, které se nám líbily pro přístupné svahy pro děti. Mezi taková lyžařská střediska patří Wagrain, Flachau, Zillertal a Schladming-Dachstein region - Ski Amadé. I ubytování jsme vyzkoušeli různá, ale tak nějak jsme dospěli k ubytování v apartmánech. Zaručuje velké pohodlí a místo pro všechny. Většina apartmánů již nabízí “Brötchen servis” (donáška pečiva). Obědváme na sjezdovce a večer ochutnáváme místní specialitky ať už nakoupené v místním obchodu nebo místní restauraci. Podle potřeby jsme si v apartmánu i uvařili. Apartmány jsou dobře vybaveny i pro tyto případy.

Poslední tři roky jsme si velmi oblíbili oblast Štýrska Schladming-Dachstein, konkrétně lyžařská střediska Hauser Kaibling, Planai-Hochwurzen nebo Reiteralm. Tato střediska jsou vzájemně propojena. Další středisko Galsterbergalm-Pruggern nabízí velké zážitky především pro děti, neboť tu najdou Galskou vesničku s postavami Asterixe a Obelixe a dalšími. Velkým zážitkem pro všechny, děti i dospělé, je místní sáňkařská dráha.

Galská vesnice Galsterbergalm

Lyžařská škola Hauser Kaibling - po závodech

Hauser Kaibling

Sportgastein

Lyžařské středisko Hauser Kaibling nabízí komfortní lyžování pro začátečníky, mírně pokročilé, ale uspokojí i náročné lyžaře. Široké sjezdovky umožňují bezpečné carvové lyžování. I tady najdete velmi kvalitní služby lyžařské školy (anglicky a německy) - vždy na konci týdne pořádají pro děti závody v obřím slalomu. V řadě středisek začínají působit  lyžařské školy i v češtině, informace o těchto možnostech obdržíte v CK NEON. Co říci závěrem? Tento rok se opět chystáme do malebné vesničky Pruggern s lyžováním na Hauser Kaibling. Je to pouhých 4,5 hod z Prahy a už teď se nemůžeme dočkat :-).

Alice Škvárová

Kontakty

Tel.: (+420) 603 71 31 85
Email: info@ckneon.cz

Nahoru