Letní dovolená se Salcburskou kartou v Gasteinském údolí


Navštivte s námi Gasteinské údolí (Gasteinertal) a objevte tři perly tohoto rakouského údolí: Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein, které mají svůj jedinečný charakter! Navíc v kombinaci s využitím Salcburské karty.

Salcburská karta

Salcburská kartaV Salcbursku je během letní dovolené možné dobře využít jednu z místních slevových karet Salcburskou kartu (Salzburger Land Card).  Tato karta umožňuje zdarma navštívit více než 190 výletních cílů (pdf). Cena karty pro dospělého se pohybuje okolo 46 eur/6 dní. Během zájezdu pořádaného CK Neon je tato karta maximálně využívaná. Mezi základními cíle, které navštěvujeme, jsou – lanovky na Stubnerkogel, Schlossalm, Fulseck; termální lázně Eurotherme Bad Hofgastein, Felsenbad Bad Gastein; vysokohorská silnice ve Sportgastein; přírodní teplá jezera aj. Program se přizpůsobuje počasí.

Gasteinské údolí

Bad HofgasteinÚdolí je díky napojení na nejmodernější dopravní infrastrukturu ze všech světových směrů dosažitelný snadno a rychle. Pohodlná dálnice a rychlostní komunikace  vás dovedou až k ústí Gasteinertalu. Pokud však už jednou do Gasteinu dorazíte, provoz téměř nebudete mít na očích. Před očima budete mít spíše šťavnaté horské louky, vysoké vrcholky hor a tmavé lesy.

 

Bad GasteinPromenádaDokážete ocenit komfort a půvab "belle epoque"? Máte v oblibě imperiální stavby z doby císařství a chvilky napětí v kasinu? Pak bude vaším cílem Bad Gastein! Světově proslulý gasteinský vodopád, který je obklopen nádhernými budovami, propůjčuje tomuto místu jeho charakteristické vzezření.

 

Národní park Vysoké TauryNárodní park Vysoké TauryProcházejte se po 350 kilometrech značených cest vedoucích po horských pastvinách nebo zdolávejte alpské vrcholky. Národní park Vysoké Taury je opravdovou pokladnicí pro milovníky rakouského alpského světa.

 

AlpenthermeVe skalních koupelích Felsentherme v Bad Gastein (3 vnitřní bazény) naleznete klidové i zážitkové zóny a pokocháte se úchvatným okolím  z venkovních koupelí, které jsou obzvlášť teplé. Po krásném výletě si můžete dopřát kulinářský zážitek v restauraci, která je součástí areálu. Lázně Alpen Therme v Bad Hofgastein si vás a vaše děti získají  též svou zónou Family World.


Pěší túryVyužívejte  120 kilometrů vycházkových, turistických a běžeckých tras Arény pohybu v Gasteinu a využijte ke svému prospěchu blahodárných účinků zdejší nadmořské výšky.

 

 

Ubytování

Pro klienty CK Neon je možnost zajištění ubytování ve stylovém hotelu garni *** - pokoje se sprchou, WC, balkonem a satelitním TV. K dispozici je zahrada. Možnost radonových koupelí, bahenních zábalů a masáží na objednání. Termální lázně Alpentherme a lanovka Schlossalmbahn jsou 5 - 7 min. pěšky.

Pěší túry

Pěší túry v Dorfgasteinu

Pěší túry v Dorfgasteinu- Lanovkou (2 sekce) na Fulseck (2035) (vrcholek), po hřebeni na protější vrcholek Kreuzkogel (2027), výškový rozdíl 100 m, asi 1 hodina tam a zpět k lanovce. Výhledy do Gasteinského a Grossarlského údolí.
- Z Fulsecku dolů do prostřední stanice lanovky k Reiterhütte. Pohodlná cesta, jen malá část podél sjezdovky. Dolů lanovkou. Asi 1,5 hodiny.


Pěší túry v Bad Hofgasteinu, Bad Gasteinu a Sportgasteinu

Pěší túry v Bad Hofgasteinu, Bad Gasteinu a Sportgasteinu- Pozemní lanovkou a kabinovou lanovkou na Kleine Scharte (2051). Vrstevnicovou cestou k dolní stanici vleku na Hohe Scharte (ledovcová moréna, lavinové zábrany), tam a zpět k lanovce. Případně malý výstup žlebem k Hohe Scharte.
- Od horní stanice lanovky do prostřední stanice po pohodlné cestě podél lyžařských sjezdovek.Výhledy do Gasteinského údolí a na Bad Hofgastein. 2 hodiny.
- Výjezd autobusem do údolí Angertal, pak pěšky po cestě podél potoka Schattbach do zadního Angertalu (ledovcový kotel) k středověké huti na zlato a stříbro. 4 km tam a zpět, převýšení 100 m.
- Podél říčky Gasteiner Ache až do Bad Gasteinu.

Bad Gastein

- Kabinovou lanovkou  na Stubnerkogel s unikátním vyhlídkovým mostem, krásná vycházka po hřebeni,
- Vycházky podél vodopádu,
- Podél říčky Gasteiner Ache až do Bad Hofgasteinu.

Oblast Gasteinského údolí byla ve středověku střediskem zlatých dolů podrobnosti v  Via Aurea.

Bohuslava Škvárová

Kontakty

Tel.: (+420) 603 71 31 85
Email: info@ckneon.cz

Nahoru

Rychlá poptávka

Jméno a příjmení*
Telefon*
E-mail*
Dodatečné info
Povinné položky jsou označené *, po odeslání se zobrazí potvrzení, jinak formulář překontrolujte.

* Souhlasím s obchodními podmínkami a s poskytnutím osobních údajů.
nahoru