Haus des Meeres


I po sedmnácti letech pravidelných návštěv mne Vídeň vždy překvapí. Tentokrát mne překvapila v podobě akvárií a terárií v jedné z bývalých protiletadlových věží nedaleko Mariahilferstrasse – Haus des Meeres.

Při příchodu k věži mne z počátku mírně odradila fronta na kasu a výše vstupného (15,8 eur pro dospělého, 7,3 eur pro dítě) a chtěla jsem jít pryč. Naštěstí jsem to neudělala a teď už mohu říct: „Opravdu to stálo za to.“ Nejprve jsme i s dětmi vyšli do 11. patra do restaurace Ocean´sky. Samozřejmě je ve věži i výtah, ale mně se zrovna nechtělo moc čekat. Z restaurace je krásný výhled na celou Vídeň (viz video níže). Pak jsme pokračovali v prohlídce akvárií a terárií patro po patru. Prohlídka nás natolik uchvátila, že jsme zde strávili skoro celý den.

Haus des Meeres nabízí přehlídku snad všech druhů sladkovodních a mořských ryb, hadů, krokodýlů, žab, pavouků, hmyzu a mnoho dalšího. Ze strany věže je jako nástavba udělán „Tropický dům“, kde se zvířata pohybují volně a mohli jsme si je prohlédnout opravdu zblízka. Nad hlavou nám lítali různé druhy papoušků a netopýrů, kolem skákali opice. Zajímavý je také „Krokodýlí park“. Na krokodýly a gaviály jsme se mohli podívat díky zajímavě řešenému akváriu zhora i zdola přes skleněný strop.

Zatím v žádném akváriu jsem neviděla takovou rozmanitost. Dokonce se mi tady líbilo více než v akváriu v Monacu a to už je co říct! Každopádně příště se beru zoologický slovník, abych mohla přesně odpovídat na neustále otázky dětí:-).

J. Rašková

  Příchod k věži  Haus des Meeres  Haus des Meeres z boku  Přehled akvárií po patrech  Vstup, pohled do akvária od pokladen  Restaurace Ocean'sky  Akvárium  Japonský krab  Mořská hvězdice  Mořský koník  Muréna  Nemo  Obří lastura  Podhledová bublina - dítě není součástí expozice  Cafe Sharky v 5. patře  Rejnok - jeden z mnoha, které jsme v akváriu viděli  Krajty a Anakondy  Kobra  Terárium s hady  Terárium s žábami  Pavouk  Tropický dům - opice  Tropický dům - papoušek  Tropický dům  Tropický dům  Gaviál 

Ubytování ve Vídni

Kontakty

Tel.: (+420) 603 71 31 85
Email: info@ckneon.cz

Nahoru